razem z seniorami

Szybki kontakt

ul. Jagiellońska 2

41-200 Sosnowiec

tel.: 32 292 32 39

mail: sekretariat@dpsnr2.pl

skorzystaj z formularza

Ważne wydarzenia

Zakup aparatu EKG z 1% podatku

Zakup aparatu EKG z 1% podatku

Pomoc finansowa przekazana na rzecz Stowarzyszenia w ramach 1% pozwoliła na zakup aparatu do EKG, który będzie służył zarówno mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Sosnowcu jak i członkom Stowarzyszenia. Urządzenie usprawnia praktykę lekarską, wykonując rutynowe badanie EKG, automatycznie analizując, interpretując, pomiary automatyczne z możliwością edycji. 

 

Opublikowano dnia: 2014-12-31

Jesienna biesiada "NIECH ŻYJĄ SENIORZY"

Jesienna biesiada

W dniu 2 października 2014 roku w Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Sosnowcu odbyła się JESIENNA BIESIADA "NIECH ŻYJĄ SENIORZY". Organizatorem imprezy było działające przy Domu Pomocy Społecznej nr 2 Stowarzyszenie RAZEM Z SENIORAMI. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz miasta Sosnowca oraz województwa śląskiego. W trakcie biesiadowania zaprezentowali się: Bractwo Rycerskie Zamku Będzin, Zespół wokalno-muzyczny "Gruba Ferajna" , Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego oraz pląsające zuchy ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu. Były życzenia z okazji Dnia Seniora składane na ręce najstarszej Mieszkanki. Dzięki Bractwu Rycerskiemu przenieśliśmy się o kilka epok wstecz, było przednie jadło i rycerska gościnność. Jesienna biesiada była okazją do zatrzymania się na chwilę i spędzenia czasu w miłej atmosferze. 

Opublikowano dnia: 2014-10-02

"Komputer jest także dla nas"

Od 01.06.2014 r. do 28.08.2014 r. Stowarzyszenie „RAZEM Z SENIORAMI" zrealizowało projekt „Komputer jest także dla nas". Warsztaty komputerowe realizowane w ramach naszego projektu umożliwiły chętnym seniorom nabycie umiejętności praktycznego wykorzystania nowoczesnych technik informatycznych i komunikacyjnych. Zwiększyły motywację seniorów do działania, kształtując nowe postawy i zachowania. Adresatami projektu były osoby ze środowiska lokalnego, które ukończyły 60 rok życia oraz mieszkańcy DPS nr 2 w Sosnowcu. 

Opublikowano dnia: 2014-06-16

Międzypokoleniowy Integracyjny Piknik Europejski

Międzypokoleniowy Integracyjny Piknik Europejski

W dniu 22.05.2014 r. w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej nr 2 odbył się Międzypokoleniowy Integracyjny Piknik Europejski organizowany przez Stowarzyszenie „RAZEM Z SENIORAMI" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca. Okazją do tak wspaniałej zabawy była 10 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Piknik był zwieńczeniem projektu „Przeszłość i współczesność w międzypokoleniowym dialogu" w ramach „Konkursu na realizację zadań publicznych miasta Sosnowca w dziedzinie kultury". W programie spotkania odbyły się m.in.

  • Koncert piosenki europejskiej w wykonaniu mieszkańców DPS nr 2 z udziałem członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego,
  • degustacja wojskowej grochówki z kuchni polowej,
  • Występ Kwartetu Smyczkowego DaCamera,
  • Wykład „10 lat razem z Unią" prowadzony przez przedstawicieli Punktu Informacji Europejskiej Europ Direct w Katowicach,
  • Występ Zespołu Wokalno-Tanecznego „Kiepurki" przy Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu,
  • Pokaz tańca w wykonaniu Zespołu Tańca Nowoczesnego Cheerleaders „Skandal" w Sosnowcu.

Międzypokoleniowy Integracyjny Piknik Europejski można zaliczyć do bardzo udanych. Dziękujemy przedszkolakom, młodzieży oraz pozostałym gościom za przybycie. Podziękowania składamy również wszystkim sponsorom, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie. 

 

Opublikowano dnia: 2014-05-23

Historia Trójkata Trzech Cesarzy

Trójkąt Trzech Cesarzy

W dniu 12 maja 2014 r. odbyła się impreza w ramach realizacji projektu "Przeszłość i Współczesność w Międzypokoleniowym Dialogu" poświęcona historii Trójkąta Trzech Cesarzy organizowanego przez Stowarzyszenie "Razem z Seniorami" przy Domu Pomocy Społecznej w Sosnowcu. Uczestnicy projektu zostali przewiezieni zorganizowanym transportem do poszczególnych miejsc pamięci, gdzie odbyły się krótkie pogadanki prowadzone przez nauczyciela historii. Pierwszym miejscem był sam Trójkąt Trzech Cesarzy, następnie budynek w którym kwaterowała w 1914 roku I Kompania Legionów Zagłębia Dąbrowskiego w Sosnowcu przy ul. Wawel. Kolejnym punktem programu było zapalenie znicza przy Pomniku Nieznanego Żołnierza, upamiętniające 100 rocznicę wybuchu I Wojny Światowej. Po powrocie w świetlicy Domu Pomocy Społecznej nr 2 uczestnicy projektu mieli okazję obejrzeć wystawę dotyczącą Trójkąta Trzech Cesarzy oraz wysłuchać wykładu zaprezentowanego przez Dyrektora Muzeum w Sosnowcu Zbigniewa Studenckiego. 

Opublikowano dnia: 2014-05-13

Wspólne pieczenie mazurka

Wspólne pieczenie mazurka

Z inicjatywy Stowarzyszenia Razem z Seniorami oraz przy współpracy Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Sosnowcu oraz Banku Gospodarki Żywnościowej Oddział w Sosnowcu, zorganizowano międzypokoleniowe pieczenie świątecznych Mazurków. 14 kwietnia 2014 r. odbyło się przygotowywanie spodów ciast. W następnym dniu wspólnymi siłami Seniorów naszego Domu, młodzieży z Ochotniczego Hufca Pracy oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 56 w wesołej atmosferze udekorowano wielkanocny mazurek. Po wykonaniu pamiątkowych fotografii nie zabrakło degustacji, która sprawiła wiele radości wszystkim tym, których zgromadziło to przedsięwzięcie. Wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia dziękują Dyrektorowi sosnowieckiego oddziału BGŻ za okazane wsparcie. 

Opublikowano dnia: 2014-04-16

1

copyright © 2012-2017 Dom Pomocy Społecznej nr 2 w Sosnowcu

wdrożenie WolfCMS: kreacjawww.pl