razem z seniorami

Archiwum aktualności

Szybki kontakt

ul. Jagiellońska 2

41-200 Sosnowiec

tel.: 32 292 32 39

mail:

skorzystaj z formularza

Aktualności

Spotkanie przy grillu

Spotkanie przy grillu

Piątkowe przedpołudnie mieszkańcy spędzili w ogrodzie. Zorganizowany został grill z pieczonymi kiełbaskami, kaszanką oraz chlebem ze smalcem. Dodatkiem do posiłku był pyszny żurek a czas umilała biesiadna muzyka. Pogoda tego dnia dopisała, było ciepło i słonecznie. Wszyscy mieszkańcy w dobrych nastrojach z uśmiechem na twarzach wrócili do domu.

Opublikowano dnia: 2022-06-06

Koncert z okazji Dnia Matki

Koncert z okazji Dnia Matki

Z okazji Dnia Matki w naszym domu odbył się koncert w wykonaniu Pani Elizy. Zaprezentowała wiele radosnych piosenek, czym wzruszyła wszystkich zebranych. Spotkanie mineło w bardzo przyjemnej i radosnej atmosferze.

Opublikowano dnia: 2022-05-30

Wspomnienia z PRL-u

Wspomnienia z PRL-u

Po raz kolejny naszych mieszkańców odwiedzili zaprzyjaźnieni podróżnicy. Tym razem przedstawili prezentacje dotyczącą czasów PRL. Seniorzy z sentymentem powrócili pamięcią do dawnych czasów.

Opublikowano dnia: 2022-05-30

Kultura bez barier

Kultura bez barier

W dniu 17 maja br odwiedzili nas przedstawiciele Fundacji Nadzieja z występem artystycznym, skierowanym do osób starszego pokolenia. "Kultura bez barier" to promocja wizerunku miasta Sosnowca stwarzającego i umozliwiającego warunki do udziału w dotarciu do kultury. Mieszkańcy wysłuchali monologu z historią w tle "Sosnowiec ma wszystko oprócz jednego...", gdzie aktorka wcieliła się w rolę pasażerki pociągu jadącego z Warszawy. Zaprezentowany został takze utwór sceniczny "Zaśpiewajmy to jeszcze raz - muzyczny powrót do przeszłości", zawierający piosenki pochodzącego z Sosnowca artysty Jacka Cygana.

Opublikowano dnia: 2022-05-30

Święcenie pokarmów 2022

Święcenie pokarmów

Jak co roku w Wielką Sobotę w naszym Domu odbyło się święcenie pokarmów z udziałem Proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego ks. Andrzeja Jasińskiego. W koszyczkach tradycyjnie pojawiły się: jajka, chleb, wędliny, szczypta soli i zajączek z czekolady. To co znalazło się w święconkach, mieszkańcy spożyli wspólnie z Panią Dyrektor podczas Wielkanocnego śniadania.  

Opublikowano dnia: 2022-04-19

Wielkanocne upominki

Wielkanocne upominki

W okresie przedświątecznym dzieci i młodzież z zaprzyjaźnionych placówek oświatowych składają naszym Seniorom świąteczne życzenia wraz z drobnymi upominkami. Serdecznie dziękujemy.  

Opublikowano dnia: 2022-04-11

Życzenia Wielkanocne 2022

Życzenia Wielkanocne 2022

Opublikowano dnia: 2022-04-11

Zajęcia wielkanocne

Zajęcia wielkanocne

Przygotowując się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych, mieszkańcy na zajęciach terapeutycznych wykonywali kolorowe palmy a także szykowali kartki świąteczne , które następnie wysyłali z życzeniami. Takie zajęcia wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój i sprawiły wiele radości.

Opublikowano dnia: 2022-04-08

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1056 57

copyright © 2012-2022 Dom Pomocy Społecznej nr 2 w Sosnowcu

wdrożenie: uchnast.pl