razem z seniorami

Archiwum aktualności

Szybki kontakt

ul. Jagiellońska 2

41-200 Sosnowiec

tel.: 32 292 32 39

mail:

skorzystaj z formularza

Aktualności

Święcenie Pokarmów 2024

Święcenie Pokarmów 2024

Tradycyjnie Wielką Sobotę w naszym Domu odbyło się święcenie pokarmów z udziałem Proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego. W koszyczkach pojawiły się: jajka - jako symbol życia, chleb, wędliny, szczypta soli, cukrowe baranki oraz czekoladowe zające. Ze świątecznymi życzeniami i upominkami odwiedziła nas Pani Anna Jedynak - Rykała Wicemarszałek Województwa Śląskiego. Poświęcone pokarmy mieszkańcy spożyli wspólnie z Panią Dyrektor podczas Wielkanocnego śniadania.

Opublikowano dnia: 2024-04-02

Wielkanocne Życzenia

Wielkanocne ŻyczeniaZdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei, miłości.
Radosnego wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie najbliższych oraz wesołego Alleluja!

Opublikowano dnia: 2024-03-27

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa

W dniu 13 lutego w naszym domu odbyła się Zabawa Ostatkowa. Wśród zaproszonych gości byli Pan Mateusz Bochenek - Poseł na Sejm RP, Pani Monika Holewa - Pełnomocnik Prezydenta Miasta, Pani Sabina Stanek - Dyrektor MOPS oraz uczestnicy ŚDS Salve i DPS nr 1 w Sosnowcu a także przedstawiciele zaprzyjażnionych placówek oświatowych. Atrakcją spotkania był występ wokalno - iluzjonistyczny Dominika i Julii z CKZiU w Sosnowcu, którzy poprowadzili nas w "Magiczną podróż przez czas". Zaprzyjaźnieni wolontariusze - Pani Bożena i Pan Andrzej przypomnieli Naszym Seniorom ich ulubione melodie... Zabawa wprowadziła wszystkich w radosny nastrój i pozostanie w pamięci na długie chwile.  

Opublikowano dnia: 2024-02-13

Występ wokalno - instrumentalny

Występ wokalno - instrumentalny dla mieszkańców

W dniu 6 lutego br. w naszym Domu miał miejsce występ wokalno - instrumentalny zorganizowany przez Panią Agnieszkę Rokita. Na akordeonie zagrał Pan Robert Mołdysz, natomiast utwory z lat 80 zaśpiewała Miriam. Mieszkańcy z radością wysłuchali koncertu i podziękowali gromkimi brawami.

Opublikowano dnia: 2024-02-07

Występ ZHP "Korzenie"

Występ ZHP

W dniu 24 stycznia odwiedzili nas Seniorzy Harcerze ZHP "Korzenie" z występem artystycznym, przy akompaniamencie zaprzyjaźnionego muzyka Pana Andrzeja. W rytm melodii kolęd złożyli życzenia mieszkańcom urodzonym w kolejnych miesiącach roku. Każdy otrzymał także ciasteczko z pomyślną wróżbą na 2024 rok. Było dużo uśmiechu i radości oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie. 

Opublikowano dnia: 2024-01-24

Radosne Święta z Fundacją Biedronki

Radosne święta z Fundacją Biedronki

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Fundacja Biedronki w ramach akcji "Radosne Święta z Fundacją Biedronki" przygotowała dla naszych mieszkańców słodkie upominki. Wszystkie prezenty wywołały wiele radości i uśmiechu na twarzach mieszkańców.

Opublikowano dnia: 2023-12-22

Życzenia na Święta Bożego Narodzenia

Życzenia na Święta Bożego Narodzenia

Opublikowano dnia: 2023-12-19

Mikołajki dla mieszkańców

Mikołajki dla mieszkańców

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku mieszkańcy pisali listy do Świętego Mikołaja. Finał akcji odbył się 6 grudnia wręczaniem prezentów dla naszych podopiecznych. Dzięki Fundacji "Święty Mikołaj dla Seniora" każdy otrzymał swój wymarzony prezent.  Każdy nawet najdrobniejszy podarunek wywołał radość i łzy szczęścia. Dziękujemy Fundacji a także wszystkim darczyńcom, którzy podarowli paczki dla seniorów i wywołali duży uśmiech na twarzy.

Opublikowano dnia: 2023-12-06

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1060 61

copyright © 2012-2024 Dom Pomocy Społecznej nr 2 w Sosnowcu

wdrożenie: uchnast.pl