razem z seniorami

Archiwum aktualności

Szybki kontakt

ul. Jagiellońska 2

41-200 Sosnowiec

tel.: 32 292 32 39

mail:

skorzystaj z formularza

Aktualności

Powitanie lata

Powitanie lata

W związku z rozpoczęciem kalendarzowego lata, spotkaliśmy się licznie w ogrodzie na pieczonkach. Dodatkiem do ziemniaków był przepyszny żurek. Atmosferę umilał nam zaprzyjaźniony Pan Andrzej przygrywając na akordeonie. Pogoda oraz wspaniała atmosfera jak zawsze dopisała.

Opublikowano dnia: 2021-06-30

Przedpołudnia w ogrodzie

Przedpołudnia w ogrodzie

Czerwcowe słoneczne przedpołudnia w ogrodzie zostały umilone naszym mieszkańcom słodkim poczęstunkiem. Pączki dla osłody, arbuz dla ochłody smakują wyśmienicie. Wspólne rozmowy przy kawie wśród zieleni wywołują uśmiech na twarzach seniorów.

Opublikowano dnia: 2021-06-30

EURO 2021

EURO 2021

 W związku z odbywającymi się Mistrzostwami Europy 2021r w piłce nożnej, dla naszych mieszkańców została przygotowana strefa kibica. Mieszkańcy mieli możliwość oglądania i kibicowania wybranym drużynom w tym Polsce.

Opublikowano dnia: 2021-06-30

Smakołyki dla ochłody

Smakołyki dla ochłody

Spotkania w plenerze przy chłodnych smakołykach i napojach upływają w miłej i radosnej atmosferze. Takie przedpołudnia spędzane na swieżym powietrzu są dla naszych mieszkańcow odmianą od codzienności. W otoczeniu pięknej przyrody, śpiewu ptaków, cykaniu świerszczy można sie zrelaksowac.

Opublikowano dnia: 2021-06-18

Msza Święta

Msza Święta

W związku z panującą pandemią tradycją naszego domu stały się cykliczne spotkania z Duszpasterzem. Przygotowany polowy ołtarz w świetlicy gromadzi seniorów przy wspólnej modlitwie w intencji zmarłych mieszkańców. Msze odprawiane są przez Proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu. 

Opublikowano dnia: 2021-06-14

Frykassyyyy z ziemniaków i nie tylko…………

Frykassyyyy z ziemniaków i nie tylko…………

Czerwcowe słoneczne przedpołudnie spedziliśmy wspólnie za zabawach z ziemniakiem. Mieszkańcy z ziemniaków przygotowali sobie samodzielnie frytki oraz kolorowe stempelki. Niespodzianką dla seniorów były hamburgery w stylu amerykańskim podawane jako dodatek do przygotowanych frytek. Hamburgery zostały podane z sałatą, ogórkiem, czerwoną cebulą i serem. Wszystko wszystkim bardzo smakowało i radości było moc. 

 

Opublikowano dnia: 2021-06-10

Nasze zajęcia terapeutyczne

Nasze zajęcia terapeutyczne

Podczas wspólnie spędzanego czasu na zajęciach terapeutycznych mieszkańcy wykonują rózne ciekawe rzeczy, min. kolorowe bransoletki, naszyjniki z korali, kolorowe maskotki z filcu oraz innych materiałów. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia kulinarne – seniorzy na jednych z zajęć przygotowali przepyszną sałatkę jarzynową. Wspólnie spędzany czas upływa wszystkim na słuchaniu muzyki, śpiewach oraz rozmowach przy kawie i herbacie. 

Opublikowano dnia: 2021-06-07

Grillowa środa

Grillowa środa

26 maja rozpoczeliśmy sezon na grilowanie. Na ogrodzie przy muzyce biesiadnej z dobrymi humorami weszliśmy w letnie klimaty- biesiad i ucztowania na świeżym powietrzu. Pogoda cudownie nam dopisała, słońce i wysoka temperatura towarzyszyły nam od rana.Grilowane kiełbaski, żurek oraz uwielbiany przez wszystkich chleb ze smalcem cieszyły się wielkim powodzeniem.Czas za szybko mijał na wspólnych rozmowach. Zadowoleni z tak udanego dnia i czasu spędzonego tak milo, mieszkańcy wrócili do swoich pokoi.

Opublikowano dnia: 2021-05-27

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1053 54

copyright © 2012-2021 Dom Pomocy Społecznej nr 2 w Sosnowcu

wdrożenie: uchnast.pl