razem z seniorami

Szybki kontakt

ul. Jagiellońska 2

41-200 Sosnowiec

tel.: 32 292 32 39

mail:

skorzystaj z formularza

O nas

„ŚLASKIE KADRY DPS VS COVID-19”

Informujemy, iż Dom Pomocy Społecznej nr 2 w Sosnowcu, ul. Jagiellońska 2 bierze udział w projekcie „ŚLASKIE KADRY DPS VS COVID-19”. Celem projektu jest bezpośrednie wsparcie domów pomocy społecznej funkcjonujących na terenie Województwa Śląskiego, w tym osób realizujących usługi społeczne w domach pomocy społecznej. Działania zaplanowane w projekcie mają na celu ochronę zdrowia i życia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz osób pracujących w DPS, tj. osób zagrożonych skutkami epidemii COVID-19.

                                                                                                               

Dom Pomocy Społecznej Nr 2 w Sosnowcu przy ul. Jagiellońskiej 2 został utworzony jako Dom Zasłużonego Nauczyciela w 1967 roku. W roku 2007 jako jeden z pierwszych domów pomocy społecznej otrzymaliśmy stałe zezwolenie na prowadzenie jednostki w związku z osiągnięciem wymogów standaryzacyjnych. Aktualnie Dom jest samorządową jednostką organizacyjną pomocy społecznej podlegającą Prezydentowi Miasta Sosnowca.

Jednostka zlokalizowana jest w południowej części miasta Sosnowca, nieopodal centrum. W sąsiedztwie Domu znajdują się Szpital Miejski, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Dworzec Kolejowy, Biblioteka Miejska, Teatr „Zagłębia” oraz kompleks handlowo-rozrywkowy. Dom otacza duży ogród, który sprzyja wypoczynkowi, spacerom, spotkaniom towarzyskim, a także licznym imprezom kulturalnym.

Dom przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku wymagających całodobowej opieki i dysponuje 80 miejscami w pokojach jednoosobowych z balkonami. Mieszkańcy mają prawo posiadania własnych mebli oraz wyposażenia, dzięki czemu ich pokoje zachowują domową atmosferę i indywidualny charakter.

Budynek pozbawiony jest barier architektonicznych, wykonany jest podjazd dla wózków inwalidzkich. Obiekt wyposażony został w nowoczesne systemy przyzywowe i przeciwpożarowe. Ponadto w Domu znajdują się pomieszczenia dziennego pobytu: jadalnia, świetlica, biblioteka z czytelnią, sala rehabilitacyjna, gabinet medyczny, a także pokój gościnny. Na każdej kondygnacji znajdują się łazienki i kuchenki pomocnicze dla mieszkańców. Dom posiada własną pralnię oraz kuchnię, gdzie przyrządzane są posiłki uwzględniające zalecane przez lekarza diety. Posiadamy także samochód dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Nad mieszkańcami opiekę sprawuje wyspecjalizowany personel merytoryczny: pielęgniarki, pracownicy socjalni, rehabilitant, terapeuta zajęciowy, pracownik kulturalno-oświatowy, opiekunki i pokojowe. Opieka nad mieszkańcami sprawowana jest w sposób rzetelny, indywidualny i podmiotowy.

Zdjęcia naszego domu

copyright © 2012-2023 Dom Pomocy Społecznej nr 2 w Sosnowcu

wdrożenie: uchnast.pl